Toruń

Toruń znajduje się przy autostradzie A1, więc jest chętnie odwiedzanym miejscem przez osoby jadące z południa Polski nad Morze Bałtyckie Toruń słynie z licznych zabytków, ciekawych tematycznie muzeów oraz świetnych punktów widokowych na miasto.

Rynek Starego Miasta, to centrum i serce Torunia, które od pierwszego obejrzenia wygląda bajecznie. To właśnie tutaj kierują swoje kroki turyści odwiedzający miasto. Liczne kawiarnie, restauracje, zabytki przyciągają turystów. Znajduje się tam Ratusz Staromiejski, pomnik flisaka, pomnik Mikołaja Kopernika, rzeźba osiołka, kościół pod wezwaniem Ducha Świętego.

             Ratusz Staromiejski


                               Można powiedzieć, że Krzywa Wieża to symbol Torunia,


 Pomnik Flisaka na Rynku Staromiejskim, to fontanna przedstawiająca flisaka, grającego na skrzypcach, zaś wokół niego ustawionych jest na okrągłej studni siedem sporych rozmiarów żab, które wytryskują wodą z pysków.


Mikołaj Kopernik to postać niesamowicie istotna dla Polaków, ale również dla świata. Ten niezwykły człowiek urodził się właśnie w Toruniu, w jednej z kamienic mieszczących się w południowej części Zespołu Staromiejskiego, przy ul. Kopernika 15/17. Dom rodzinny astronoma został zachowany w gotyckiej XV-wiecznej architekturze. Dzisiaj, mieści się w nim oraz w sąsiedniej kamienicy muzeum poświęcone Kopernikowi – Dom Mikołaja Kopernika

Muzeum historii Torunia .Wystawy oferują do zobaczenia towary toruńskich kupców, dokumenty związane z miastem oraz zabytki. Muzealne wystawy są ubogacone licznymi multimediami.


 





Dolina Marzeń i zegar Astronomiczny. Jest to urokliwy park niedaleko rynku, w którym można zatrzymać się na chwilę i odpocząć.







                                       Bulwar Filadelfijski

              

     Zamek Krzyżacki – jedna z największych atrakcji w Toruniu





                                                                         

Żywe Muzeum Piernika w Toruniu – interaktywna placówka muzealna, pierwsza tego typu w Europie, założona przez Elżbietę i Andrzeja Olszewskich w 2006 roku, w której odbywają się pokazy połączone z warsztatami historycznego wypieku piernika.







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz